20.11.2012

kolejna KONTROWERSYJNA REKLAMA = nudy

 na mnie to już nie działa.
..jeżeli kiedykolwiek działało = oburzało = raniło uczucia religijne czy jak to sie mówi
ale WIERZĘ że może wiele osób być oburzonych

 Ta reklama to najprostszy sposób na zwrócenie uwagi - kto sie na to nabierze w sensie da sprowokować to pokarze jak łatwym celem jest dla przemysłu reklamowego. Pisałam o tego typu publikacjach i reklamach tutaj
Taka prawda, 
że nadal prowokacja religijna najbardziej działa i w sztuce i w komercyjnych projektach
i tak w kółko mamy co i rusz cos nowego. 
DLA MNIE TO JUŻ JEST NUDNE. Wsjo

HISTORIE ŁÓŻKOWE


 dzisiejszy wieczór
.. To widzimy sie w New York City czy w LA? :D 
Były NOWE HISTORIE w Galeria Raster a teraz są INNE HISTORIE .. subiektywnie oceniając o wiele ciekawsze :)

CDN.

16.11.2012

RASTER wernisaż NOWE HISTORIE Zbigniew Libera


Raster, ul. Wspólna 63, Warszawa



  W "Nowych historiach" Zbigniewa Libery przeczucia i lęki towarzyszące naszym wyobrażeniom o przyszłości przybierają apokaliptyczną, ale też nieoczywistą postać.
Wystawa w Galerii Raster to pierwsza prezentacja nowych prac Zbigniewa Libery od czasów "Pozytywów", "Mistrzów" i "La Vue", dzieł, które w istotny sposób  zmieniały bieg polskiej sztuki współczesnej. 
W "Pozytywach" (2002-03) Libera wykorzystywał powszechnie znane fotograficzne przedstawienia wojny i zagłady  jako "negatywy" dla inscenizowanych wersji "pozytywnych". Na jego fotografiach zmarły Che Guevara zapałał cygaro, a więźniowie Auschwitz uśmiechali się radośnie zza płotu obozu. Artysta mierzył się z traumami przeszłości, a stawką była wizualna pamięć historyczna. Podobne założenia przyświecały cyklowi "Mistrzowie" (2004), w którym posługując się popularnym prasowym medium artysta próbował przemycić do kultury popularnej inną hierarchię wartości (artysta tworzył fikcyjne okładki dla najpopularniejszych polskich czasopism, w środku zamieszczał sylwetki osób, które uznawał za swoich "mistrzów"). Również praca "La Vue" z lat 2004-2006 powstała z refleksji nad prasą kolorową – Libera sfotografował obrazy, jakie powstają wokół szczeliny pomiędzy kartkami kolorowych magazynów lub albumów ze zdjęciami. Efekt – seria abstrakcyjnych pejzaży
Także najnowszy cykl fotograficzny Libery podejmuje temat popkulturowych wyobrażeń, tym razem jednak zamiast z pamięcią i historią artysta mierzy się ze zmorami przyszłości - tym, co dopiero ma nadejść. Libera tworzy sceny, które wydają się niemożliwe, albo przeciwnie - co do których jesteśmy pewni, że wcześniej lub później staną się faktem.
 Jak piszą kuratorzy:
"Na różne sposoby Libera naświetla tu najbardziej oczywistą z futurystycznych klisz - motyw apokalipsy. Wciela się więc ponownie raczej w rolę przenikliwego krytyka współczesnych stereotypów kulturowych niż zaangażowanego proroka. Nowe fotografie przywołują na nowo stare historie: postaci Obcego i Innego, relacje władzy, wykluczenia, kolonizacji oraz wyzwolenia."
Monumentalne, apokaliptyczne fotografie pokazywane w Rastrze kontynuują katastroficzne wątki rozpoczęte pracą "Wyjście ludzi z miast", ale też pozostaje w związku z innym projektem artysty realizowanym od zeszłego roku. We wrześniu 2011 roku Libera otrzymał Nagrodę Filmową, bedącą rodzajem stypendium na realizację filmu pełnometrażowego. O swoim projekcie mówił wtedy w ten sposób:
"Akcja filmu dzieje się w nieokreślonej bliżej przyszłości, świata post-kontroli, z miliardami nanokamer wdzierającymi się w każdy zakamarek rzeczywistości, nad którymi już utracono jakąkolwiek kontrolę. Bohaterowie spędzają swoje ostatnie dni zawieszeni w ekstremalnej sytuacji czasu ostatecznego, który zmusza ich do odpowiedzi na najważniejsze pytania".
Podsumowaniem wystawy "Nowe Historie" będzie album fotografii Zbigniewa Libery z lat 1982-2012. Niemiecki kulturoznawca, dr Martin Maneke, tak opisuje w nim wyjątkowość strategii artysty: 

"Aparat fotograficzny w rękach Libery jest narzędziem, które rejestruje, analizuje i kreuje zarazem. Spogląda okiem alternatywnej historii i tworzy kolejne, spiskowe teorie, które są świadectwem indywidualnej i intelektualnej niepodległości wobec masowego szaleństwa współczesnych społeczeństw. W ten sposób anarchistyczna intuicja artysty łączy w sugestywne obrazy dwie podstawowe jakości naszej ludzkiej obecności: jej polityczność i śmiertelność".
Wystawa "Nowe historie" Zbigniewa Libery 
w Galerii Raster 
otwarta od 17 listopada 2012 do 12 stycznia 2013. 
Galeria Raster
ul. Wspólna 63
Warszawa

Źródło: http://raster.art.pl/galeria/wystawy/2012/Libera/libera_nowe_historie.htm, materiały prasowe, Culture.pl
 Od siebie więcej jak zobaczę wystawę  :)





edit: 
BYŁAM - WIDZIAŁAM - NIE TRAFIŁO
Na wernisażach tak najczęściej jest że warunki są utrudnione do odbioru prac. 
Po prostu.  Nie ma warunków, są za to inne atrakcje :D

Z drugiej jednak strony sztuka konceptualna nie należy do moich ulubionych i.. naprawde trzeba sie BARDZO POSTARAĆ  by dobrze mi podeszło. 
Libera ma prace, które uważam za prawdziwe  mistrzostwo ale to co teraz jest w galerii RASTER jest na pierwszy rzut oka słabe i nie mam ochoty na drugi rzut.
Kamil C. który mi towarzyszył ma podobne zdanie.

.... Z wernisażu szybko sie zmyliśmy do starego dobrego DRINK BAR nieopodal, który mimo pewnych zmian od 15 lat jest miejscem z tym samym klimatem - wszystko dzięki właścicielce.
Następnie Kamil spragniony tłumów wyznaczył za nowy cel wieczoru NORE  na Krakowskim. 
Tam też od lat sie nic nie zmienia, pomijając że zrobili remont toalet (WRESZCIE) i tak samo jak w DRINK BAR na Wspólnej pomatowali telewizory - bo EURO jak sądzę = WSZYSCY LICZĄ NA MEGA ZYSKI a jak będzie policzymy po. Ja raczej bym sie tak nie podniecała ...


15.11.2012

będzie NOWY SKANDAL W CSW?

DZISIAJ OTWARCIE NOWEJ WYSTAWY
AMEN
Maurizio Cattelan
 Umierający koń, udręczona kobieta, powieszone dziecko. Maurizio Cattelan i jego wystawa "Amen" od czwartku w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie
Papież przygnieciony meteorytem to jedno z tych dzieł sztuki współczesnej, które wywołało gorącą dyskusję ostatnich lat w Polsce. Jak dalece sztuka i artysta może się posunąć? W czwartek, 15 listopada w Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się otwarcie wielkiej wystawy Maurizio Cattelana. A w niej naturalistyczne rzeźby: umierający koń, udręczona kobieta, powieszone dziecko.
 
 
Prace Cattelana są bardzo osobistym i dramatycznym pytaniem o sens cierpienia, które wypieramy z naszej świadomości, a które jest integralnym składnikiem życia – od narodzin aż do śmierci - mówi kuratorka wystawy, Justyna Wesołowska - umierający koń i udręczona kobieta zmuszają do refleksji nad etycznym i antropologicznym wymiarem ofiary i umierania. Realizm rzeźb przywołuje na myśl zarówno werystyczną ikonografię średniowiecza, jak i obrazy Caravaggia. Brudne stopy kobiety i powieszonego dziecka każą nam pamiętać, że jeszcze przed chwilą stąpali po ziemi, chodzili między nami.

Wystawa Amen Maurizio Cattelana w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie to pierwszy w Polsce indywidualny projekt jednego z najbardziej znanych i najbardziej cenionych artystów współczesnych na świecie. Jego ubiegłoroczna retrospektywa prac w nowojorskim Muzeum Guggenheima należała do „najgorętszych” wydarzeń artystycznych sezonu. Wystawa w Zamku Ujazdowskim pokazuje jedne z ostatnich prac artysty. Maurizio Cattelan stawia w nich pytania o współczesne rozumienie śmierci, poświęcenia, przebaczenia, genezy zła w człowieku, narodowej tożsamości i historycznej pamięci.

W spustoszonej przez kataklizmy XX wieku Warszawie prace Maurizio Cattelana nabierają szczególnego wymiaru – stają się artystycznym komentarzem dla katolickiego credo: co to właściwie znaczy miłować swych wrogów? Co znaczy odpuszczać winy naszym winowajcom? Ewokując traumy historii, sztuka Cattelana stanowi trudne wyzwanie dla tożsamości Polaków: w jakim stopniu nasza pamięć narodowa jest formą zapominania? W jakim stopniu to, o czym nie chcemy pamiętać, nas determinuje – stanowi swoistą formę ukrytej pamięci? - mówi kurator wystawy.

Wystawie towarzyszy katalog pod redakcją Iwo Zmyślonego, który ukazuje teologiczne, filozoficzne i polityczne wymiary prac Cattelana. Znajdziemy w nim teksty m.in. Zygmunta Baumana, Elfriede Jelinek, Leszka Kołakowskiego i Roberta Piłata. Wystawa odbywa się pod patronatem honorowym Ambasady Włoch w Warszawie oraz Burmistrza Dzielnicy Śródmieście Miasta Stołecznego Warszawy.

Wystawa Amen Maurizio Cattelana odbywa się w dwóch miejscach: w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski i w przestrzeni publicznej przy ulicy Próżnej 14 w Warszawie.

Otwarcie wystawy: 15 listopada 2012, godz. 18.00
Wystawa potrwa do 24 lutego 2013

edit:
* BYŁAM
* WIDZIAŁAM 
* PRACE Cattelana DAJĄ DO MYŚLENIA 
* ekspozycja słaba - po prostu w jednej sali postawione "od tak sobie" - może to też ma znaczenie.. 
można mieć wątpliwości i pytania o wszystko w tego rodzaju sztuce. TAK JUZ JEST i trzeba przywyknac ale tez o to chodzi. Nie jest to nic zero-jedynkowego  i kropka

Intrygujące są głównie 2 prace -  kobieta "ukrzyżowana" w łóżku i para dwóch panów w łóżku w garniturach "ślubno - pogrzebowych"
..ale to co czytamy w opisach jest trudne do znalezienia w pracach artysty - oczywiście!:) tym charakteryzuje sie sztuka konceptualna i dlatego żałuje że nie usłyszałam tego co miała do powiedzenia sam autor na ich temat.
[ Śmieszne było że w sali wystawowej było słychać dźwięki jakby z kuchni..albo jadalni - identyczne słyszalam kiedy byłam w MOMA w NJC -  ...ciekawa sprawa, muszę to sprawdzić, może to kolejna instalacja:) ]

i wreszcie
... Ekspozycja w przestrzeni publicznej przy ulicy Próżnej 14 w Warszawie. 
 I DOPIERO TO ROBI WRAŻENIE.
Jest ON 

"On" pokazywany był na całym świecie w ogromnych muzealnych salach. Zawsze umieszczany na końcu pomieszczenia. Zwrócony plecami do wejścia. Żeby jak najdłużej ukrywać przed widzem prawdziwe oblicze. Robił wielkie wrażenie. Teraz, choć mało kto wie, jest w Warszawie. Podkreślmy - jedno z najważniejszych współczesnych dzieł sztuki, realistyczna figura Adolfa Hitlera, ikona dzisiejszych wyobrażeń o złu, kryje się w niepozornej bramie zrujnowanej kamienicy, w sercu dawnego żydowskiego getta, w mieście zmiecionym z ziemi przez hitlerowski reżim.
 To wydarzenie niezwykłe. Dzieło sztuki, o którego wystawienie walczy się latami, które warte jest setki tysięcy dolarów i które do dowolnej galerii na świecie przyciągnęłoby tłumy, stoi niemalże ukryte, podczas gdy publiczność wali do CSW zobaczyć wystawienniczy kikut, to dobre określenie tych kilku prac w Zamku Ujazdowskim.
Klęczący Hitler w ruinach Getta Warszawskiego



TO WARTO ZOBACZYĆ
i daje do myślenia i usprawiedliwia;) to co w CSW
A tak serio to uważam że to zamierzone działanie kuratora i Cattelana .
POLECAM 
 


10.11.2012

krótko * zwięźle * na temat

muszę to przyznać
JESTEM FANKĄ CYTATÓW :) 
 Na facebook wrzucam co i raz jakieś perełki. A sporo tego jest, ponieważ błyskotliwych myśli miało wiele osób no i trzeba przyznać że.. można sie nakręcić = zmotywować i czegoś nauczyć czy chociazby przemyśleć. 
a propos tego tutaj  
Taka jest prawda - Z kim przystajesz takim sie stajesz



8.11.2012

Kawka i Papierosek

Wiesz ile razy MOŻESZ sobie na to W POLSCE pozwolić?

Jeśli nie pracujesz w sklepie Biedronka albo innym gdzie podobnie nie szanuje sie pracowników to,

TE INFORMACJE DOTYCZĄ CIEBIE  
=>  Obowiązkowe przerwy w pracy na mocy ustawy

Pracodawcy nie mogą wymagać od pracowników, aby cały swój czas pracy poświęcali na wykonywanie obowiązków służbowych. Z mocy ustawy muszą oni zaakceptować przerwy w pracy, w większości wynagradzane tak, jak efektywny czas pracy. Z reguły przerwy te są krótkie, jednak bez możliwości uchylenia się od ich stosowania.

Śniadaniowa przerwa dla wszystkich
Najbardziej powszechną przerwą w czasie pracy jest przerwa na spożycie posiłku. Trwa ona 15 minut i przysługuje wszystkim pracownikom, których dobowy wymiar czasu pracy wynosi co najmniej 6 godzin (art. 134 K.p.). Trzeba zaznaczyć, że cel udzielenia tej przerwy nie został formalnie wskazany w przepisach Kodeksu pracy. Niemniej w wyniku ogólnej praktyki przyjęte jest, że jej przeznaczeniem jest spożycie posiłku. Jest to przerwa płatna, której pracodawca nie może "uchylić" w drodze wewnętrznego zarządzenia czy na mocy przepisów zakładowych. Może ją jednak wydłużyć, na zasadzie korzyści dla pracownika. W praktyce dopuszczalne jest połączenie tej obligatoryjnej przerwy z tzw. przerwą na lunch, tj. dodatkową przerwą w pracy na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych, trwającą nie dłużej niż 60 minut (art. 141 K.p.). Wprowadzenie tej przerwy zależy od decyzji pracodawcy. Co do zasady, nie przysługuje za nią wynagrodzenie, chyba że pracodawca ustali korzystniejsze reguły w tym zakresie. Jej stosowanie na poziomie zakładu pracy nie wyłącza przy tym prawa do "kodeksowej" przerwy śniadaniowej z art. 134 K.p.

Dłuższa przerwa dla niektórych
Prawo pracy wyróżnia niektóre kategorie pracowników, przyznając im szczególną ochronę przed zwolnieniem, obniżając normy czasu pracy czy udzielając przerw w pracy ponad ustawowy, przeciętny poziom.
Więcej wolnego czasu zagwarantowano przede wszystkim pracownicom karmiącym dziecko piersią. Ze względu na ciążące na nich obowiązki rodzicielskie mają one prawo do dwóch półgodzinnych przerw w pracy wliczanych do czasu pracy. Jeżeli pracownica karmi więcej niż jedno dziecko, ma prawo do dwóch przerw w pracy, po 45 minut każda. Na jej wniosek przerwy te mogą być udzielone łącznie (art. 187 K.p.).
Również niepełnosprawni mają prawo do dłuższej przerwy w pracy, tj. dodatkowo do 15 minut przerwy w zajęciach służbowych na gimnastykę usprawniającą lub wypoczynek. Przerwa ta wliczana jest do czasu pracy. Należy przy tym zaznaczyć, że z uprawnień tych (oraz innych przewidzianych dla pracowników niepełnosprawnych) mogą oni korzystać dopiero po przedstawieniu pracodawcy orzeczenia o niepełnosprawności.
Jeszcze bardziej korzystne regulacje z zakresu czasu pracy przewidziane są dla pracowników młodocianych. Ich przerwa w pracy trwa aż pół godziny (pod warunkiem, że dobowy wymiar czasu pracy młodocianego przekracza 4,5 godziny) i tak jak pozostałe (oprócz tzw. lunchowej) przerwy wliczana jest do czasu pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (art. 202 § 31 K.p.).
Trzeba podkreślić, że w przypadku dodatkowych przerw dla pracownicy karmiącej piersią i pracownika niepełnosprawnego, pracownicy ci zachowują prawo do podstawowej, 15-minutowej przerwy przewidzianej w art. 134 K.p., pod warunkiem spełnienia wymogu co najmniej 6-godzinnego dobowego wymiaru czasu pracy. Natomiast dłuższa, półgodzinna przerwa dla młodocianego niejako zastępuje przerwę dla ogółu pracowników.
W prawie pracy występuje jeszcze jedna przerwa, przysługująca z pewnością bardzo wielu pracownikom. Mowa o krótkiej, bo tylko 5-minutowej przerwie po każdej godzinie pracy przy monitorze ekranowym. Pracownik powinien ją wykorzystać na wykonywanie innych czynności służbowych, niewiążących się z koniecznością pracy przy komputerze. Przerw tych nie można łączyć, a dodatkowym warunkiem jej udzielenia jest wykonywanie pracy przy komputerze w wymiarze co najmniej 4 godzin dziennie.
W kontekście przerw w pracy, do których prawo zależy od określonego dobowego czasu pracy, mogą pojawić się wątpliwości, jak należy go ustalać w odniesieniu do pracowników niepełnoetatowych. Wobec braku odpowiednich regulacji należałoby przyjąć, że nie można warunku dobowego wymiaru czasu pracy ustalać proporcjonalnie do wymiaru etatu niepełno-etatowca. Obowiązuje więc odniesienie do takiego wymiaru czasu pracy, który występuje przy pełnym etacie.

 no, to ja dopijam kawkę i wracam do projektowania a ty również przy kawce (wiadomo:) przejrzyj sobie mój blog, posłuchaj muzyki i za chwile będziesz mieć więcej powera a przynajmniej nieprzemyślenia:) 

WELL DONE - Lana Del Rey - Ride

6.11.2012

Dzisiaj Konsekwentna Premiera


    • Dzisiaj o 19:00 7 listopadao 21:00


  • Występuje: Monika Mariotti
    Scenariusz: Adam Sajnuk we współpracy z Moniką Mariotti, na podstawie autobiografii, wywiadów i twórczości Niny Simone
    Reżyseria: Adam Sajnuk
    Tłumaczenie piosenek i opieka wokalna: Katarzyna Groniec
    Aranżacja i opieka muzyczna: Michał Lamża
    Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
    Muzycy: Michał Lamża, Gwidon Cybulski, Nikodem Bąkowski

    Spektakl pod tytułem „Nina” ma być w założeniu połączeniem zaskakująco zaaranżowanego recitalu, złożonego z utworów Niny Simone (przetłumaczonych specjalnie na tę okazję przez Katarzynę Groniec) z różnych okresów jej twórczości z klasycznym monodramem opartym na adaptacji autobiograficznej. Zarówno piosenki jak i tekst mają tworzyć spójną opowieść o skomplikowanym i pełnym napięć życiu artystki, która od wczesnej młodości, aż do późnej starości zmagała się z piętnem jakim na zawsze w jej życiu pozostał kolor skóry.


    PREMIERA: 6 LISTOPADA 2012 R., godz. 19:00
    Kolejne spektakle: 7, 20 i 21 listopada, godz. 19:00

     Teatr Konsekwentny Ząbkowska27/31, Warszawa, Poland  

    ed 7-11-2012, koło 20:
    BYŁO - MINĘŁO - JEST PO PREMIERZE i BARDZO mi sie PODOBAŁO i POLECAM
    PO - LE - CAM
    Mariotka była super: Dała rade chorobie.
    Muzyka i Tekst i Choreografia (Monika rusza sie jak Siomone) świetnie obrazują historie Niny.
    Zaraz włączę sobie i posłucham jej muzyki,
     a co! ;)
    Po za tym tak zabalowałam po spektaklu, że niecała godzinę temu wróciłam dopiero do domu=nastepnego dnia wieczorem.
      Tak to sie robi :))))


4.11.2012

Jak sprzątać to tylko przy muzyce * dzisiaj przy crème de la crème * koncert Carl Orff - Carmina Burana

Co Sezonowa Próba Sił. DZISIAJ TO OGARNĘ :)

NIEDZIELA ZAPOWIADA SIĘ NIEZWYKLE CIEKAWIE 
najpierw Porządki a potem Relaks

Porządki to może za dużo powiedziane ale muszę DZISIAJ TO OGARNĄĆ...

 Nie wiem jak Wy ale ja mam mnóstwo butów i 2 razy do roku robię ZAMIANĘ na pólkach 
(z ubraniami jest podobnie ale to inna historia:)
Zamieniam buty wiosenno-letnie NA jesienno zimowe
No niby nic wielkiego pomyślicie, ale to trzeba logistycznie rozpracować :)))) 
Niestety nie mam garderoby jak Carrie Bradshaw
i jestem zmuszona z pudełek wyjmować i chować buty w zależności od sezonu i.. tak na okrągło od lat - w sumie nie jest to złe bo  "odkrywam" buty na nowo - WIECIE JAK TO JEST :D
Kiedyś, kiedy będę miała mieszkanko z chociaż taką garderobą ....

... to będę z uśmiechem wspominać czasy ograniczonej wielkością szafy...
a muszę powiedzieć, że już mam duże i to 2, No ale na buty nie ma dobrego miejsca więc trzymam je w pudełkach i jakos to jest :)

Sadząc po moich znajomych wiem, że temat "Co zrobić butami" *gdzie *jak je pookładać/schować jest zawsze bardzo na czasie postanowiłam pokazać kilka rozwiązań tego PROBLEMU &:*

Rozwiązanie dla mieszkań gdzie znajdzie sie kawałek ściany którą można swobodnie zabudować OD góry DO dołu O głębokości minimum 40cm  i do domów ze schodami - pod nimi IDEALNE miejsce na buty - Bo co innego jak nie buty maiłoby tam być przechowywane? :D  
Poniżej rozwiązanie w stylu "Carrie" ..  tak - wiem - można pomarzyć (no chyba że*:)
Ale TA PROPOZYCJA niżej jest już DO ZREALIZOWANIA dla każdej z Nas i może wyglądać naprawdę fajnie w każdym mieszkaniu. Inwestujemy w fajny regał i mamy super szafkę na buty!
 Mozna też przy niższym budżecie poratować sie skrzynkami, które ładnie malujemy pod kolor jaki nam pasuje - w tym pomyśle fajne jest to ze układ i wielkość i ilośc skrzynek zalezy od nas i ilosci posiadanych butów. POMYSŁ KTÓRY MOŻNA MODEROWAĆ WEDŁUG POTRZEB i nie ma z tym wiele pracy też  jest idealny jako tymczasowe a fajne rozwiazanie.

No albo kupujemy przezroczyste pudełka i układamy/wciskamy gdzie sie da;) 
według sezonów lub/i fasonów
 i tak sobie radzimy póki nie pozwlimy sobie na TO:D
 



3.11.2012

I am who I am :D


KRZYK MODY i RELAX

Najpierw of course wernisaż wystawy KRZYK MODY
kilka słów od źródła


Po oficjalnym otwarciu wystawy "Krzyk mody" w warszawskich witrynach, Muzeum zaprasza na prawdziwie modną imprezę do muzealnej kawiarni MODERNA przy ul. Pańskiej 3.
Zagra Belina.
---
After the vernissage of "The Call of Fashion" at Warsaw's store windows the Museum invites to a truly fashionable party at MODERNA cafe, 3 Pańska st.

Music by Belina.
Dość lapidarnie. No ale więc zobaczymy 
party:KRZYK MODY Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Facebook
ilustrują oto tą fotką

Mam nadzieje że mnie zaskoczą profesjonalizmem, 
ponieważ  pierwsza wystawa w EMILKA ma za dużo niedoróbek.

W ogóle to ciekawe 

o czym to - co to JEST - jak - po co - czy to ma sens?! 




ed: BYŁAM zobaczyć KRZYK MODY
WIELE HAŁASU O NIC - w MSN nic sie nie działo nowego, myślałam że chociaż na Pańskiej coś - nic - jak było to j tego nie widziałam:]. Okazało sie projekt robiony jest w kilku miejscach Warszawy - takimi akcencikami - a kto by tam jeździł w sobotni wieczór by zobaczyć w KILKU miejscach co wymyślili w muzeum? odp: NIKT 

Ale za to spokojnie jeszcze raz obejrzałam wystawę "Miasto na sprzedaż" 
I to była dobra decyzja bo znowu odkryłam coś czego wcześniej nie zauważyłam (wcześniej za bardzo mnie raziły i przyciągały uwagę niedoróbki tak btw)  
A zobaczyłam że jedna z video-instalacji pokazuje prawie 3 minutowy fragment filmu, którego reżyserem jest Morgan Spurlock = reżyser, producent oraz główny aktor Supersize me

Zasiedziałyśmy sie z Asią R. aż do zamknięcia - WIĘC Wystawa JEST CIEKAWA a na te niedoróbki można przymknąć oko.. 
Ale żeby mi to było OSTATNI RAZ! &:)))